İki kişi sipariş verin, tek adrese kargo isteyin, 10'ar TL indirim kazanın! ALIŞVERİŞE BAŞLA

İade Politikası

ÜRÜN İADELERİNE YÖNELİK POLİTİKA VE SÜREÇLER

Ne Zamana Kadar İade Edebilirim?

Kanuni yükümlülükler gereği Bizimon.com’dan aldığınız ürünleri, ürün size teslim edildikten sonra 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Nasıl İade Ederim? 

 1. Bizimon.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişler” sekmesine gidin.

 2. İptal etmek istediğiniz siparişi bulun ve yanındaki iade iptal/butonuna basın 

 3. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin. Aynı üründen birden fazla satın aldıysanız iade edilecek ürün adedini de seçmeniz gerekir.

 4. Ekranda çıkan kargo seçeneğine ait iade kargo kodunu not alın. İade kargo kodunuza siparişlerim sayfasından ve üyelik mail adresinize gönderilen bilgilendirme mesajından da ulaşabilirsiniz.

 5. İade edilecek ürünler ile birlikte Size gönderilen faturayı tek bir pakete koyun.

 6. Paketi iade kargo koduyla birlikte iade sürecinde iade kargo kodunu seçtiğiniz kargoya 7 gün içinde teslim edin. 7 günü geçirdiğiniz durumda yukarıdaki işlemleri yeniden yapmanız gerekir.

İade Koşulları Nedir?

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir.

Aşağıdaki ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:

 • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan standart olmayan mallar 

 • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar

 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar 

 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar 

 • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri 

 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar [gaz, elektrik, mikrodalga], set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır. Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir.

Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar/kusur/ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı/servis formu/servis raporu doldurtmanız gerekir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde www.bizimon.com internet sitesi üzerinden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.

 

X